Laleye özel ilgi

Başbakan Ahmet Davutoğlunun Muş mitinginde konuşma kürsüsü lale ile donatıldı.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu dün Muşta lalelerle karşılandı. Yol boyunca vatandaşların yoğun ilgisi ve Muş lalesi ile karşılandıklarını belirten Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile birlikte platforma lalelerle çıktılar.

Davutoğlu çiftçi vatandaşları selamlarken laleleri ellerinden düşürmedi. Ayrıca konuşma kürsüsü de laleler donatıldı. Başbakan Ahmet Davutoğlu konuşmasında da sık sık Muş Lalesine atıfta bulunarak lalenin tanıtımına katkı sağladı.

Bereketli Muş Ovasına selam olsun, Muş Ovasının yiğit insanlarına selam olsun diyerek konuşmasına başlayan Davutoğlu, Muş Ovasının her bir lalesine selam olsun. Bu laleleri yol boyu bize vermek isteyen Muşlu kardeşlerime selam olsun. Muşu ve bütün bu diyarı bizim milletin toprağı Darul-İslam kılan Sultan Alparslana Onun askerlerine selam olsun. Muşun her bir köşesine selam olsun. Bulanıka, Malazgirte, Korkuta, Hasköye, Vartoya selam olsun. Aziz Muşlular gerçekten olağanüstü bir misafirperverlikle bizi karşıladınız. Başımız gözümüz üstüne dediniz bizi karşıladınız. Sizin de başımız gözümüz üstünde yeriniz var. Kalbimizde yeriniz var. Keşke vaktim olsa da her birinizin evine ayrı ayrı misafir olsam. Eminim bana kelem (lahana) dolması verirdiniz. Bana çorti ikram ederdiniz. Hasköye gitseydik bir köz çayı içerdik. Korkutta helise, Malazgirtte helim aşı yerdik. İnşallah gün gelecek ilk ziyaretimi miting telaşı içerisinde değil, Muşlularla görüşmek, Muşun lalesinden cemalin güzelliğin sembolünü almak, Muşluların gönlünde de edindiğimiz yeri daha da sağlam kılmak için geleceğiz. Bizim Muşa olan muhabbetimiz ezeli ve ebedi bir muhabbettir. Selam olsun Muşun her bir köşesine diye konuştu.

 

Muş Manşet Gazetesi

Benzer Yazılar