Emitt fuarında Muş standına yoğun ilgi

31 Ocak ve 2 Şubat 2014 tarihleri arasında TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen 18. EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda Muş standı büyük ilgi gördü.

12. Salonda yer alan Muş standında, Muş Valisi Vedat Büyükersoy, Muş İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Melik Doğan ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü personelleri, standı ziyaret eden konuklara ev sahipliği yaptı.

Ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği standı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Özgür Özaslan, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile birçok sayıda Muşlu hemşerimiz ve vatandaşlar gezdi. Muş Cağı, Muş kengerini, Muş Tandır ekmeğini ve Muşa özel birçok ürünü gören vatandaşlar Muş Standına akın etti. STANT DİZAYNI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ Muş, bu yıl ki fuara farklı bir stant dizaynıyla katıldı.

Büyük beğeni toplayan standı çok sayıda ziyaretçi gezdi ve hatıra fotoğrafları çekti. Muş’un tarihi, turistik ve kültürel değerlerini yansıtan Muş Standı, içindeki ‘Şark Köşesi’ ile birlikte ziyaretçilerin ilgisini çekerken, Tarihi Malazgirt anıtı ve Muş Lalesi resmi de fuarı gezenlerin ilgi odağı oldu. Fuarda yaptığı tanıtımla ön plana çıkan Muş ili, yeni tanıtım broşürleri, Çağ, kenger, tandır ekmeği, tandır çöreği, görsel sunumları ve zengin tanıtım materyalleriyle fuara katılanların ilgisini çekmeyi basardı.

Ülkeler arasındaki turizm ilişkilerini geliştirerek, turizme katkı sunmak amacıyla düzenlenen ve 70 ülkeden yaklaşık 4 bin temsilcinin katıldığı “EMITT 18. Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı”nda, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen tur operatörleri, seyahat acenteleri, otelleri ve zincir oteller, hava yolları, cruise firmaları, turistik beldeler, uluslararası tanıtım ofisleri, araç kiralama firmaları, hastaneler ile 70 ülke ve Türkiye’nin birçok ilinin stantları yer aldı.

Fırat DEMİR – Haber 49 Gazetesi

Benzer Yazılar